608 328 797

600 367 311

Dezynsekcja

Szukasz skutecznej ochrony przed insektami?

Masz problem z insektami, które uprzykrzają Ci życie lub przeszkadzają w prowadzeniu biznesu?

Wykonujemy profesjonalną dezynsekcję zgodną z procedurami i normami ochrony środowiska oraz UE. Prowadzimy Monitoring wewnątrz pomieszczeń z zastosowaniem detektorów na owady biegające np.  w zakładach produkcyjnych, restauracjach itp. zwalczamy, odstraszamy  lub odławiamy (dotyczy pszczół) m.in. takie owady jak:

  • Muchy, Muchowate (Muscidae)  -Jakie są sprawdzone środki na muchy? Preparaty do zwalczania much są dostępne w wielu formach, różnią się między sobą skutecznością oraz specyfiką działania. W przypadku pojawienia się pojedynczych owadów, wystarczające są spraye o atrakcyjnym zapachu. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach mieszkaniach, ponieważ nie są szkodliwe dla człowieka. Zazwyczaj są to wielofunkcyjne środki na muchy, które sprawdzą się także w przypadku komarów czy moli. Warto wyróżnić preparaty z lepem, na przykład w formie klejącej taśmy. W hurtowniach oraz magazynach lepiej sprawdzą się silniejsze koncentraty, które są skuteczne na większych powierzchniach. Dobrym pomysłem są również lampy owadobójcze, efektywne w kontekście walki z różnymi gatunkami insektów. W przypadku większych gospodarstw najlepiej zdecydować się na preparaty skuteczne zarówno na muchy domowe, jak i zwierzęce.
  • Muszki owocówki Jak skutecznie pokonać muszki? Muszki owocówki bardzo często pojawiają się w gospodarstwie domowym, żerują na pozostawionych resztkach jedzenia. Walka z tymi owadami polega na zastosowaniu odpowiednich preparatów, które różnią się kompozycją płynu wabiącego. Niektóre środki na muszki są w stu procentach bezpieczne dla człowieka i z powodzeniem można je ustawić bezpośrednio w pobliżu żywności. Zależy Ci na szybkim pozbyciu się Muszki Owocówki na zawsze? Kontakt  tel.608 328 797   Tel.600 367 311
  • Osy (Vespoidea) oraz Szerszeń europejski (Vespa crabro) - są to chyba najbardziej niebezpieczne owady, które powodują bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Jak pozbyć się gniazda os lub szerszeni? to pytanie często zadaje sobie bardzo dużo osób szczególnie w gospodarstwach domowych. Dotyczy to szczególnie okresu wakacji letnich. Niesie to za sobą sporo niebezpieczeństw dla ludzi, a w szczególności dla dzieci. Odradzamy usuwanie gniazd na własną rękę, gdyż osy i szerszenie to bardzo agresywne stworzenia i może to się skończyć licznymi ukąszeniami co może spowodować nawet śmierć. Bywa często, że nie wiemy co robić i dzwonimy np. na Straż poż. co nie zawsze może być do końca sktuteczne. Często kończy się to zdemolowaniem ściany lub miejsc z ograniczonym dostępem gdzie jest podejrzenie wystąpienia gniazda. Znająć odpowiednie metody zwalczania gniazd os lub szerszeni można tego uniknąć i nie powodować żadnych szkód materialnych, aby usunąć owe zagrożenie. Dlatego warto skorzystać z naszych porad czy usług. Jak zwalczyć osy i szerszenie? Ukąszenie osy lub szerszenia może okazać się bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla alergików, a szczególnie dla dzieci. Jeśli w ogrodzie lub pomieszczeniach mieszkalnych pojawiają się owady należy szybko i skutecznie zareagować. Możliwości jest wiele. Najbardziej skuteczne są preparaty chemiczne. Wyjątkową efektywnością wyróżniają się opryski na osy i szerszenie, które należy stosować w sferach szczególnej aktywności owadów. Natomiast w odławianiu większych grup sprawdzają się pułapki na osy i szerszenie. Najlepiej zawiesić je w miejscach stałego przelotu os lub szerszeni. Ich skuteczność polega na zatapianiu owadów, które są przyciągane lepkim, atrakcyjnym pod względem zapachowym płynem. Pułapki bardzo często są wykorzystywane przez właścicieli lokali gastronomicznych, hoteli czy pensjonatów. Doskonale sprawdzają się także w przestrzeni działek ogrodowych.
  • Karaluchy, karaczan wschodni (Blatta orientalis) -Karaluchy i prusaki - co je przyciąga i jak się ich pozbyć? Szkodniki te występują tam gdzie jest ciepło, wilgotno, ciemno i pożywienie (wystarczą okruchy). Nie potrzebują wiele. Gromadzą się w pobliżu miejsc, gdzie przechowuje się i przetwarza jedzenie, zwłaszcza mające dużo wody. Jeśli jeden osobnik znajdzie takie miejsce, to oznacza drogę do niego i w ten sposób ściąga tam całą kolonię. To z drugiej strony ułatwia polowanie na karaluchy i wyszukiwanie ich głównych kryjówek – ślady które znaczą odchodami. Bardzo chętnie zbierają się one przy hydraulice domowej. Zadomowią się w okolicach zlewozmywaka czy na łączeniach rur z wodą, jeśli znajdują się dostatecznie blisko ziemi i są zakryte przed światłem dziennym, którego te stworzenia nie lubią. Jeśli w kuchni mamy płytki, warto odsunąć meble i sprawdzić, czy płytki pod nimi są dobrze przymocowane, bo to właśnie pod nimi może się „zainstalować” kolonia karaluchów czy prusaków. Po nagłym wydostaniu ich na silne światło „głupieją” i przez pewien czas nie wiedzą, gdzie uciekać, co ułatwia eliminację ich. Jeśli pojawią się w mieszkaniu należy szybko się ich pozbyć. Rozmnażają się ekspresowo, dlatego trzeba działać szybko i zastosować odpowiednie preparaty na prusaki.
    Z przeprowadzonych badań wynika, że karaluchy i prusaki przenoszą bakterie i wirusy, które powodują wiele poważnych dla ludzi chorób. Poza tym swoimi odchodami czynią żywność niezdatną do spożycia. Budzą obrzydzenie i uprzykrzają pobyt w domu, dlatego należy zastosować skuteczne środki na karaluchy, aby nie przedłużać tej niekomfortowej sytuacji. Warto też zabezpieczyć wszelkie szczeliny i dziury, którymi owady mogą wędrować do mieszkania. Przyda się w tym celu zwykła taśma klejąca, a także pianka montażowa, kawałki blachy czy silikon. Całkowite „zamknięcie” swojego mieszkania to konieczny warunek udanego oczyszczenia go ze szkodników, bo zapach swoich odchodów wyczuwają one z bardzo daleka i bez problemu przeniosą się do nas od sąsiada.
    Skuteczne środki na karaluchy dostępne są na rynku w wielu postaciach najbardziej popularne to żel, spray, płyn lub proszek. Wszystko to dlatego, że dany środek musi być podawany tak długo, aż minie cały okres rozwojowy owadów, czyli wszystkie osobniki, łącznie z nowym pokoleniem wejdą z nim w kontakt. Dostarczamy profesjonalne środki na karaluchy i prusaki, które posiadają wymagane atesty i pozwolenia. Dbamy o bezpieczeństwo.
  • Wołek zbożowy - Jak efektywnie walczyć z wołkami? Wołki to bezskrzydłe, brunatne chrząszcze. Na ich inwazję narażone są przede wszystkim gospodarstwa, fermy drobiu i magazyny zbóż. Czasami pojawiają się w domu, przyniesione z zakupami. Odpowiednio dobrane preparaty pomogą nam pozbyć się uciążliwych intruzów. W silosach i magazynach bardzo dobrze sprawdzą się środki na wołki pod postacią świec dymnych. Zazwyczaj są one skuteczne także w wypadku pojawienia się mączniaków lub trojszyków. Efektywne działanie zapewnia również produkt do zamgławiania termicznego. Ponadto, warto zwrócić uwagę na wygodne w użyciu opryski, zapewniające długotrwałe rezultaty (zazwyczaj minimum parę tygodni). W niektórych przypadkach najlepszą metodą okazuje się gazowanie silosów, z pomocą specjalnych środków dostosowanych do pomieszczeń zamkniętych. Metody walki z wołkami powinny być dopasowana do ich liczebności oraz miejsca występowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą środków na wołki.
  • Pleśniakowiec -Jak skutecznie usunąć pleśniakowca? Pleśniakowiec (chrząszcz ściółkowy) zjada i zanieczyszcza mieszanki pasz drobiowych, może być nosicielem wielu groźnych chorób związanych z drobiem. Stopień jego szkodliwości jest zależny od liczebności insektów oraz warunków sprzyjających  rozmnażaniu. Najskuteczniejszą metodą zwalczania szkodników są środki na pleśniakowca do oprysku,które doskonale sprawdzają się na większych przestrzeniach. Dzięki nim można uchronić drób przed zmianami chorobowymi, takimi jak salmonella czy schorzenia wywołane bakteriami. Pleśniakowce mogą przenosić także tak zwaną białaczkę drobiu. Na szczęście współczesne środki owadobójcze działają nie tylko na dorosłe owady, ale także na larwy.  Większość właścicieli ferm korzysta z usług fachowców, którzy zajmują się usuwaniem insektów. 
  • Prusaki (Blatella germanica)
  • Świerszcz domowy (Acheta domestica)
  • Mrówki (Formicidae)Mrówki to przekleństwo dla domowników i każdego mieszkania czy domu rodzinnego, zagrożonego ich wędrówkami. Gdy wykorzystaliśmy już wszelkie stare i dawno zapomniane domowe sposoby na pozbycie się mrówek z domu i oczywiście nic nie zadziałało na dłuższy czas, to warto zainwestować grosz w dobre i sprawdzone środki owadobójcze, które zapewnią nam komfort, życia i mieszkania we własnych czterech kątach.
    Jakie są sposoby zwalczania mrówek - poza tymi, które sprzedała nam babcia lub dziadek, a które działają tylko na chwile? Mrówki to uciążliwe owady, a gdy pojawią się w domu jesteśmy zmuszeni do natychmiastowego działania. Nie można im pozwolić na to by się zadomowiły i rozprzestrzeniły po całym naszym domu. Sprawdzonymi i wydajnymi preparatami są:
    - trutki pokarmowe, najczęściej występujące w formie granulatu, które często działają już po pierwszym zastosowaniu, zwalczając całe gniazda.
    - mikrokapsułki, które przyczepiają się do owadów i zostają wraz z nimi przeniesione na długie odległości - także do gniazda, dzięki czemu wyniszczają całą populację tych specyficznych insektów.
    Środki mają niezwykle skuteczne i długotrwałe działanie, które przynosi wielkie korzyści rodzinie. Bezpieczeństwo i zadowolenie z mieszkania pod własnym dachem. Można je stosować zarówno w mieszkaniu jak i na zewnątrz - na tarasie, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.  a przeniesione do gniazda granulki działają na wszystkie owady w okolicy, co czasem pozwala pozbyć się ich raz na zawsze lub przynajmniej na bardzo długi okres.
  • Molowate (Tineidae) mklik mączny , omacnica spichrzanka itp.Jak walczyć z molami? Mole to uciążliwe owady, które niszczą ubrania, żywność lub rośliny. Są trudne do zwalczenia, gdyż intensywnie się namnażają. Znajdują ciepłe, ciemne miejsca i tam zakładają gniazda. Częstym problemem mogą być mole spożywcze, które pojawiają się w znacznej ilości głównie w sklepach czy magazynach oraz kuchniach. Odpowiednie środki na mole stanowią najlepsze rozwiązanie, aby skutecznie pozbyć się tych owadów. Ciekawą propozycją są pułapki z feromonami, które momentalnie przyciągają insekty specyficznym zapachem. W domu najlepiej zdecydować się na preparaty o atrakcyjnym aromacie, takie jak kulki lub woreczki lawendowe. Na większych powierzchniach warto wypróbować środki chemiczne do oprysku oraz zamgławiania, które z powodzeniem można stosować również w przypadku innych gatunków owadów, takich jak chociażby pchły, wołki, kleszcze czy komary.
  • Trojszyk - Jak zwalczać trojszyki? Trojszyk jest niewielkim, rdzawobrązowym chrząszczem. Żeruje na różnych produktach spożywczych min.: ziarnach zbóż, produktach ich przemiału. Jest najczęściej występującym szkodnikiem w magazynach produktów spożywczych, sklepach a nawet domowych spiżarniach. Jego pozostałości w produktach spożywczych mogą zagrażać zdrowiu. Skuteczną metodą walki są środki na trojszyki, dostępne w wielu postaciach. Dobrym rozwiązaniem są opryski do zwalczania owadów. Można je stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, w magazynach, piekarniach czy młynach. Inną formą są świece dymne przeznaczone do dezynsekcji pustych pomieszczeń. Efektywnym sposobem na monitorowanie populacji trojszyków są pułapki, które wabią owady zapachem
  • Ślimaki - Jakie środki skutecznie zlikwidują ślimaki w ogrodzie? Pojawienie się ślimaków prawie zawsze negatywnie wpływa na uprawę roślin, szczególnie jeśli za późno rozpoczniemy konkretne działania. Na rynku można znaleźć różne środki na ślimaki, które zagwarantują niemal stuprocentową skuteczność. Współczesne preparaty są bardzo komfortowe w zastosowaniu, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do specyfiki ogrodu. Ślimakobójcze środki mogą mieć postać praktycznego granulatu, który nie jest szkodliwy ani dla ludzi, ani dla owadów (np. pszczół). Popularnością cieszą się także preparaty zawierające nicienie, które szybko są pochłanianie przez szkodniki, prowadząc do ich śmierci. Warto zaznaczyć, że poszczególne środki mogą być dostosowane do używania pod konkretnymi uprawami, w oczkach wodnych, a nawet w stosunkowo niskich temperaturach powietrza.
  • Komarowate, komary (Culicidae)
  • Kleszcze –(Acari)
  • Pająki (Araneae)
  • Rybiki (Zygentoma syn. Thysanura)
  • Pchły (Siphonaptera, Aphaniptera) Jak walczyć z pchłami? Pchły stanowią duży problem dla właścicieli zwierząt domowych zwłaszcza kota i psa. Te niewielkie szkodniki uprzykrzają życie nie tylko zwierzętom, dlatego gdy się pojawią trzeba szybko zareagować i skorzystać ze sprawdzonych preparatów. Środki owadobójcze przeznaczone do zwalczania insektów biegających, w tym między innymi pcheł. Najczęściej mają one postać płynu bądź proszku, co znacznie ułatwia precyzyjne rozprowadzenie preparatów w trudno dostępnych miejscach. Na rynku dostępne są też środki na pchły w postaci świec dymnych i bardzo wygodnych w użyciu preparatach w aerozolu i  opakowaniach z atomizerem.  Gdy źródłem insektów jest pies lub kot należy jak najszybciej wyleczyć pupila z kłopotliwych dolegliwości. W tym zadaniu pomocne okażą się między innymi krople do zwalczania pasożytów, które zabijają nie tylko pchły, ale także kleszcze
  • Kornikowate, korniki (Scolytinae)
  • Spuszczel pospolity, spuszczel domowy (Hylotrupes bajulus)
  • Pszczoła miodna (Apis mellifera)  NIE ZWALCZAMY, NIE TRUJEMY  PSZCZÓŁ, ALE ODŁAWIAMY CAŁE ROJE I ZNAJDUJEMY BEZPIECZNY NOWY DOM