608 328 797

600 367 311

Deratyzacja


Szukasz skutecznej ochrony przed gryzoniami?

Bezpiecznie wykonujemy zwalczanie gryzoni. Mamy doświadczenie i niezbędne narzędzia do kontroli inwazji myszy, szczurów i innych: kretów, nornic, odławianie kun, nietoperzy, ptaków, itp. w posesjach prywatnych i komercyjnych sektorów rolnictwa, ochrony zdrowia, edukacji czy rekreacji.
Gwarantujemy bezpieczną eliminację, a także doradzamy w doborze metod ciągłej ochrony przed ewentualnymi dalszymi inwazjami szkodników. W wielu przypadkach oferujemy kontrakty długoterminowe na usuwanie szkodników, co zapewnienia bezpieczeństwo i rozwiązuje problemy z ochroną i utrzymaniem nieruchomości wolnych od gryzoni.

Jeżeli rozpoznajesz alarmujące objawy lub podejrzewasz występowanie problemu szczurów, to ze względu na zdolność szybkiego rozmnażania i przenoszenie chorób przez gryzonie, radzimy skontaktować się z nami jak najszybciej w celu ich usunięcia.

Szczury mogą być zwierzątkami domowymi i hodowlanymi - to nie ulega żadnym wątpliwościom. Jednak to muszą być specjalne, oswojone szczury, które mają geny specjalnie wyselekcjonowane pod hodowlę. To coś zupełnie innego niż szczury dzikie, które przychodzą do naszych domów i lokali z zewnątrz. Te szczury są brudne, agresywne i zwyczajnie niebezpieczne. W dodatku są szkodliwe - dobierają się do pożywienia i niszczą zapasy. Kwestii ich agresji również nie można zbagatelizować - szczur zdecydowanie nie zachowuje się jak mysz. Szczur jest w stanie zaatakować człowieka. Dlatego właśnie tępienie szczurów jest sprawą tak istotną dla wszystkich ludzi.

Jak pozbyć się szczurów?
Pojawienie się szczurów wiąże się z ryzykiem rozprzestrzeniania się groźnych chorób i bakterii, dlatego warto zdecydować się na efektywne tępienie szczurów. W tym celu można sięgnąć po trutki na szczury, oczywiście pamiętając wcześniej o stosownym zabezpieczeniu ich przed innymi zwierzętami. Trutki na szczury mogą mieć różne formy - mogą występować w granulkach, proszku lub też w formie płynnej. Jakie trutki więc najlepiej jest wybrać? Najlepiej takie, które wysuszają szczury od wewnątrz i sprawiają, że gryzoniom bardzo chce się pić. Warto to zrobić z dwóch powodów: po pierwsze nawet gdy taki szczur wejdzie w trudno dostępne miejsce - nie trzeba się martwić o to, że truchło szczura zacznie gnić i zwyczajnie śmierdzieć. Ciało ulegnie swoistej mumifikacji. Poza tym fakt, że gryzoniowi będzie chciało się pić sprawi, że szczur, który najadł się trutki może po prostu opuścić terytorium, na którym działał i paść gdzieś po drodze do źródła wody. Pułapki na szczury są równie warte rozważenia w walce z tymi szkodnikami. Takie pułapki mogą mieć formę żywołapek, które zamykają się automatycznie, gdy szczur wejdzie do wnętrza pułapki.  Innym rodzajem łapek na szczury są te bardziej tradycyjne, o których słyszał i które widział chyba każdy. Mowa oczywiście o łapkach automatycznych czy też łapkach zatrzaskowych. Łapki na szczury, które są zatrzaskowe pozwalają na pozbycie się gryzonia z naszego zasięgu w sposób całkowicie bezdotykowy, a więc bardzo higieniczny - wystarczy otworzyć zatrzaskową łapkę nad stosownym pojemnikiem, do którego chcemy wyrzucić szczura. Jednak zwrócić należy uwagę na to, że tradycyjne łapki na szczury sprawdzą się w przypadku małej liczebności szkodników. Do jednego z bardziej nowoczesnych produktów należy zaliczyć pułapki elektryczne, które uśmiercają gryzonie z wykorzystaniem prądu o wysokim napięciu. Warto dodać, że są to rozwiązania wielokrotnego użytku, w dodatku cieszące się  dużym stopniem efektywności – w przypadku stosowania pułapek elektrycznych, dodatkowe stosowanie trutek najczęściej jest już całkowicie zbędne. Tego typu produkt znakomicie sprawdza się w piwnicach lub w obiektach gastronomicznych.

Jak pozbyć się myszy?

Walka z gryzoniami zawsze wiąże się z zastosowaniem odpowiednich środków na myszy. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się żywołowne łapki na myszy.
W większych piwnicach, magazynach lub halach bardziej skuteczniejsze są trutki na myszy. Należy pamiętać, żeby je odpowiednio zabezpieczyć przed innymi zwierzętami i dziećmi, najlepiej wykładac trutki w stacjach deratyzacyjnych. Popularne są trutki w postaci kostki woskowej, pasty, granulatu, trutki płynnej, proszku. Z kolei wśród granulatów łatwiej znajdziemy takie, które zawierają substancje drugiej generacji, skuteczniej działające na osobniki, które są odporne na wcześniej stosowane trutki. 
Pułapki na myszy są dostępne np. w formie pułapek zatrzaskowych czy lepów na myszy. 

Zaklasyfikowane jako jedne z najgroźniejszych szkodników, gryzonie (szczury i myszy) przenoszą alarmującą liczbę chorób takich jak gruźlica, salmonella żołądka i jelit oraz wielu innych, z których wszystkie mają poważne konsekwencje zdrowotne. Ich odchody i sierść zanieczyszczają powierzchnie przeznaczone do wytwarzania żywności i produktów spożywczych.

Najczęściej występującym szczurem w Polsce jest szczur brązowy, który może mierzyć do 51 cm od nosa do ogona. Rozmnaża się bardzo szybko (jedna samica może rodzić rocznie 170 sztuk potomstwa). Szczury gryzą nieustannie, ponieważ ich zęby ciągle rosną. Są zdolne do poważnego uszkodzenia przewodów elektrycznych, rur, drewna i tworzyw sztucznych oraz mogą spowodować pożary, a w konsekwencji poważne koszty napraw.

Jak pozbyć się nornic?

Nornice to niewielkie gryzonie, które wyrządzają duże szkody w ogrodach. Większość preparatów na nornice sprawdza się także w przypadku kretów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów. Jeśli ktoś stawia na mniej inwazyjne środki na nornice, dobrym wyborem jest solarny odstraszacz, który emituje dźwięk o zmiennej częstotliwości. W przypadku wzmożonej aktywności szkodników, lepiej zdecydować się na granulat lub preparat w formie płynnej. Tego typu środki są wykorzystywane nie tylko na prywatnych terenach, ale także na lotniskach czy większych obszarach zieleni.